Aktualności

Po trzecim spotkaniu Brazylijczycy nadal nie tracą ani seta

Lozanna, Szwajcaria, 05-09-2014 – Brazylia została drugą drużyną z perfekcyjnym jak dotąd wynikiem meczów i setów, po tym jak pokonała 3:0 Finlandię, w piątkowym meczu FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Brazylijczycy dołączyli do Polaków, jako jedna z dwóch drużyn, którym udało się zachować czyste konto po trzech meczach Mistrzostw Świata. Tymczasem Rosjanie wygrali swoje spotkanie, ale nie osiągnęli idealnego wyniku, po tym jak reprezentacja Meksyku zaskoczyła ich w pierwszym secie.

Bezbłędny występ Brazylii. Pokonała Finlandię w trzech setach. Po raz pierwszy od 1998 roku rozpoczęła turniej MŚ nie tracąc w trzech meczach ani jednego seta.

Kuba do zera pokonała Koreę. Kubańczycy mogą pochwalić się teraz kompletem zwycięstw we wszystkich swoich sześciu meczach z tą azjatycką drużyną na MŚ. Wygrana ta przerwała też ich serię trzech nieudanych spotkań.

Niemcy remisują w błędach, ale i tak wygrywają. Niemcy i Tunezja popełniły identyczną liczbę błędów w ostatnim spotkaniu, ale w przypadku Niemiec byłą to zaledwie jedna trzecia 96 punktów zdobytych przez nich w tym meczu. Dla Tunezji – niemal połowa z wszystkich 69.

Rosja wyrównuje rekord kolejnych wygranych. Rosjanie w czterech setach pokonali reprezentację Meksyku, wygrywając swój szósty mundialowy pojedynek z rzędu – po raz pierwszy od 2006 roku. To najdłuższa seria zwycięstw od czasu rozpadu Związku Radzieckiego.

Niefortunna “setka” Chin. Po wygraniu dwóch spotkań z rzędu, Chińczycy zmierzyli się z mocnym, europejskim zespołem w postaci Bułgarii, w swoim 100 meczu Mistrzostw Świata. Niestety, jubileusz nie był szczęśliwy dla Chińczyków, którzy nie ugrali ani seta z Bułgarami. Dla tych drugich było to trzecie zwycięstwo 3:0 w ostatnich czterech spotkaniach.

Pierwsze podwójne zwycięstwo Kanady od ośmiu lat. Kanadyjczykom osiem lat zajęło powtórne wygranie dwóch spotkań z rzędu w MŚ. Przegrani tego meczu wyrównali natomiast swój negatywny rekord siedmiu przegranych pod rząd z lat 1998 – 2006.