73. "trzy do zera" dla Brazylii

Lozanna, Szwajcaria, 17-09-2014 – Pokonując 3:0 Rosję w meczu grupy H FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014, Brazylia zaliczyła 73. zwycięstwo bez straty seta. Było to drugie już spotkanie obu drużyn w tegorocznych mistrzostwach.

Brazylia zagwarantowała sobie miejsce w półfinale i pozostaje w grze, w której stawką jest dla niej obrona tytułu. Tymczasem Niemcy pokonały Iran 3:0 i znów liczą się w wyścigu o półfinał, mimo wtorkowej porażki z Francją.

Rzadki wynik meczu Brazylia – Rosja. 3:0 to nieczęsto widywany wynik w spotkaniach Brazylii z Rosją. W drugim spotkaniu tegorocznej edycji MŚ Brazylia poprawiła wynik spotkań z mistrzami olimpijskimi z Londynu zwycięstwem bez straty seta. Dla Brazylii to drugie takie zwycięstwo, a pierwsze miało miejsce 20 lat temu, na MŚ 2014. Dla Rosjan jest to pierwszy raz, gdy przegrywają czwarty raz z rzędu z tym samym przeciwnikiem w MŚ.

Karuzela zwycięstw i porażek Niemiec. Ostatnie cztery spotkania Niemiec w MŚ rozegrały się na trzysetowych dystansach, a wyniki zmieniały się o 180 stopni – porażka, zwycięstwo, porażka, zwycięstwo. W tym turnieju Niemcy wygrali już osiem meczów. Najwięcej, bo 10 przypadło im w 1970 roku. Wygrana 3:0 z Iranem oznacza, że Niemcy nadal nie rozegrali w tych Mistrzostwach pięciosetowgo spotkania.