Francja, zwycięzca Grupy E, stanie do walki z Niemcami

Katowice, Polska, 16-09-2014 – We wtorek w katowickim Spodku Francja pod wodzą trenera Laurenta Tillie zmierzy się z Niemcami. Najświeższe informacje i statystyki na żywo znajdziesz tutaj.

Zapowiedź

•    Francja i Niemcy spotkają się w mistrzostwach świata po raz czwarty. Niemcy wygrali 2 z 3 ostatnich spotkań.
•    Podczas mundialu w 1966 roku Francja zagrała zarówno z Niemcami Wschodnimi jak i Zachodnimi. Niemcy Wschodnie pokonały Francję 3:0, ale to Francuzi okazali się lepsi w starciu z Niemcami Zachodnimi, również w trzech setach.
•    Ich ostatnie spotkanie miało miejsce w 2006 roku. Wygrali je Niemcy 3:1.
•    Drużyny zagrały ze sobą w Lidze Światowej 2014, kiedy to Francja wygrała 3 z 4 meczów.

Francja

•    Francja zajęła pierwsze miejsce w Grupie E (w drugiej fazie) wygrywając 5 z 7 meczów i po raz szósty zakończy Mistrzostwa Świata 2014 w pierwszej szóstce.
•    Obie porażki w tegorocznym mundialu ponieśli w pięciu setach (z Włochami i z Polską).
•    Po wygranym „do zera” spotkaniu z Portoryko, we wszystkich kolejnych ośmiu meczach Francuzi stracili co najmniej jednego seta.
•    Do tej pory najlepiej punktującym zawodnikiem turnieju jest Francuz Antonin Rouzier ze 166 punktami.
•    W dniu meczu Yoann Jaumel będzie obchodził swoje 27 urodziny.

Niemcy

•    Reprezentacja Niemiec zakończyła zmagania w Grupie F w drugiej fazie na trzecim miejscu, za Brazylią i Rosją, wygrywając łącznie pięć spotkań. Po raz pierwszy od 40 lat zakończą turniej w najlepszej szóstce (w 1974 Niemcy Wschodnie zajęły 4 miejsce).
•    Obie porażki w tegorocznym mundialu ponieśli w trzech setach.
•    Niemcy mają szansę zagrać swój pierwszy pięciosetowy mecz od 17 spotkań MŚ. Są jedyną drużyną dalej „w grze”, która jeszcze w tym turnieju nie zagrała tie-breaka.
•    W reprezentacji Niemiec jest drugi najlepszy atakujący turnieju, Denys Kaliberda (55,63% skuteczności) i drugi najlepiej zagrywający, György Grozer (średnio 0,67 asa na set).