Aktualności

Konferencja po meczu Serbia – Kamerun

Wrocław, Polska, 07-09-2014 - Serbia pokonała Kamerun 3:1 w ostatnim meczu grupy A FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Jean Patrice Mboulet Ndaki, kapitan reprezentacji Kamerunu:

Dziękuję ponownie za doping polskich kibiców. Ponownie zagraliśmy dobre spotkanie. Graliśmy przeciwko wymagającemu przeciwnikowi, który jest bardzo dobry w każdym elemencie. Udało nam się wygrać drugi set, ale ponownie pogubiliśmy się w trzeciej partii. Wierzyliśmy, że możemy wygrać ten mecz, ale tak się jednak nie stało.

Dragan Stanković, kapitan reprezentacji Serbii:

Wygraliśmy dzisiaj. Liczyliśmy jednak na łatwiejszy triumf. Ważne jest jednak zwycięstwo. Gratulacje dla przeciwników, którzy wspaniale zaprezentowali się w dwóch ostatnich meczach. Życzę im powodzenia w przyszłości.

Peter Nonnenbroich, trener reprezentacji Kamerunu:
Ten mecz bardzo przypominał wczorajsze starcie. Początek nie był dla nas łatwy. Później graliśmy bardzo dobrze przez 1,5 seta i na tym się skończyło. Przegrana w trzeciej odsłonie podcięła nam skrzydła. Brakowało nam doświadczenia w końcówkach partii, by przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Cieszę się, że w czwartym secie powalczyliśmy o jak najlepszy wynik. Naszym celem było pokazanie w tych dwóch ostatnich meczach, że potrafimy grać w siatkówkę. Myślę, że to nam się udało.

Igor Kolaković, trener reprezentacji Serbii:
Do pierwszego seta podchodziliśmy z dobrym nastawieniem. W drugim secie zaczęliśmy popełniać błędy, co przyczyniło się do zwycięstwa Kamerunu w tej partii. Trzeci set, który był walką punkt za punkt, był bardzo ciężki. Na szczęście, udało nam się go wygrać. W czwartym secie odpaliliśmy i pokazaliśmy najlepszą siatkówkę. Dzisiaj grali zmiennicy, którzy mieli po raz pierwszy na tych mistrzostwach okazję do gry w pełnym wymiarze. Cieszę się, że mieli okazję do sprawdzenia si