Aktualności

Rosja na dobrej drodze do pierwszych ośmiu zwycięstw z rzędu od lat 1979-1986

Zapowiedź

•    Bułgaria tylko dwa razy (na 13) wygrała z Rosją w mistrzostwach świata. Oba mecze, w 1970 i 2002 roku zakończyły się wynikiem 3:0.
•    Drużyny spotkały się cztery lata temu w grupie walczącej o miejsca 5-8. Rosja wygrała 3:1.
•    Rosja (również jako ZSRR i Wspólnota Niepodległych Państw) wygrała 52 z 62 meczów z Bułgarią w dużych turniejach, w tym ostatnie osiem.
•    Ostatni raz Bułgaria wygrała z Rosją w jednym z tych turniejów w Fazie Kontynentalnej Ligi Światowej 2011.

Rosja

•    Rosjanie mają szansę wygrać osiem meczów z rzędu po raz pierwszy od fantastycznej serii z lat 1979-1986, kiedy reprezentacja ZSRR wygrała 29 spotkań z rzędu.
•    Wygrali 12 z 14 ostatnich meczów mistrzostw świata.
•    Rosja wygrała cztery z ostatnich pięciu meczów w trzech setach oraz pięć z siedmiu, tracąc w nich tylko dwa sety.

Bułgaria

•    Bułgaria może wygrać trzy mecze MŚ z rzędu. Udało im się to też w 2010 roku.
•    Możliwe, że zagrają co najmniej trzy pięcio-setowe spotkania w jednym turnieju po raz pierwszy od 2002 roku. W mundialach w 2002, 2006 i 2010 rozegrali po dwa mecze w pięciu setach.
•    Bułgarii brakuje jednego zwycięstwa do wyrównania rekordu 97 wygranych ustanowionego przez Związek Radziecki. W niedzielę rekord ten może pobić Brazylia odnosząc 98 zwycięstwo.
•    Teodor Todorov i Todor Aleksiev grają w rosyjskim klubie Gazprom-Jugra Surgut.