Konferencja prasowa po meczu Włochy – Stany Zjednoczone

Kraków, Polska, 07-09-2014 - Reprezentacja Stanów Zjednoczonych pokonała drużynę Włoch 3:1.

Emanuele Birarelli, kapitan reprezentacji Włoch:
Jestem rozczarowany tym meczem, mieliśmy okazję, by pokazać, że potrafimy grać dobrze, ale nie wykorzystaliśmy jej. Siatkarze z USA nękali nas zagrywką, a my nie potrafiliśmy wyprowadzić kontrataku. Wiem, że jesteśmy silni, możemy wygrywać ze wszystkimi drużynami świata i mam nadzieję, że udowodnimy to w kolejnej fazie.

Mauro Berruto, trener reprezentacji Włoch:

Atmosfera w Krakowie była magiczna, dziękujemy za wspaniałe przyjęcie. Dziś nie graliśmy dobrze, kiepsko serwowaliśmy i popełnialiśmy zbyt dużo błędów w ataku. Do drugiej rundy przechodzimy z niewielką liczbą punktów, przed nami kolejne mecze z trudnymi przeciwnikami – drużynami, z którymi nie lubimy grać.

David Lee, kapitan reprezentacji Stanów Zjednoczonych:
Dziękuję miastu Kraków za cudowne przyjęcie, organizacja była fantastyczna. Dwa pierwsze sety to prawdopodobnie najlepsze sety w naszym wykonaniu podczas tych mistrzostw. Potem niestety zaczęliśmy popełniać błędy. Teraz musimy wyciągnąć wnioski i walczyć dalej. Wiem, że możemy pokonać Polskę, czy Serbię.

John Speraw, trener Stanów Zjednoczonych:

Jestem zadowolony z postawy moich zawodników. Pierwszy set zagraliśmy dobrze. Przykro mi, że Ivan Zaytsev doznał kontuzji. To zmieniło sytuację na boisku. Teraz skupiamy się już na kolejnych meczach.