Velasco przyznaje, że dwa kolejne mecze będą trudne

Wrocław, Polska, 04-09-2014 - Argentyna pokonała we Wrocławiu Kamerun 3:0 w czwartkowym meczu grupy A FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Julio Velasco, trener Argentyny. Musieliśmy wygrać to spotkanie, po tym jak straciliśmy punkty z Serbią. Kamerun był bliski wygrania seta. Chcielibyśmy być liderem grupy A, ale jesteśmy świadomi, że musimy poprawić kilka elementów w swojej grze. Czekają nas przecież jeszcze trudne mecze. Tak jak mówiłem wcześniej – Australia jest bardzo mocną drużyną i spotkanie z nimi będzie bardzo trudne. To pewne, że musimy grać lepiej niż dotychczas, jeśli chcemy z nimi wygrać. Moim zdaniem Polska jest jeszcze silniejszą ekipą. Mają wspaniałych siatkarzy, a do tego niesamowity doping. To ich przewaga. Trudno gra się przy tak głośnym dopingu jak tutaj. Trudno się porozumieć, więc zawodnicy muszą mieć świetnie wyrobione automatyczne reakcje i doskonale ze sobą współpracować.

Javer Filardi, kapitan Argentyny. To był dla nas dobry mecz. Ostatni set był szczególnie trudny, ale udało się wygrać. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami jest trudny mecz, ale chcemy wygrać i mam nadzieję, że nam się to uda.

Peter Nonnenbroich, trener Kamerunu. Ostatnio ludzie mówili, że Kamerun jest coraz lepszą drużyną, dlatego czuliśmy lekką presję. Na tych mistrzostwach gramy ze wspaniałymi siatkarskimi nacjami – tak jak dziś, z Argentyną. Staramy się je dogonić. W trzecim secie powiedziałem moim siatkarzom, żeby przestali patrzeć na tablicę wyników i skupili się na grze. By zdobywali punkt po punkcie. Oczywiście chcę pogratulować Argentynie. Dziś jestem zadowolony z mojej drużyny. Mam nadzieję, że w dwóch kolejnych meczach będziemy mniej zestresowani i gra będzie nas zwyczajnie cieszyć. Czy obawiam się meczu z Polską? Nie, ani trochę. Każdy zdobyty punkt będzie dla nas fantastyczną sprawą. Polscy fani pewnie znów stworzą fantastyczną atmosferę. To wspaniałe doświadczenie dla drużyny z Afryki grać na tych mistrzostwach. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy tu być.

Jean Patrice Ndaki Mboulet, kapitan Kamerunu. Chcę podziękować Bogu za to, że mogę tu być. To wspaniale grać z takim rywalem jak Argentyna na tych mistrzostwach. Chciałem też podziękować wszystkim naszym kibiców w hali. Mogliśmy wygrać trzeciego seta, ale graliśmy z naprawdę dobrą drużyną. To dobrze, że pokazaliśmy, jaki tkwi w nas potencjał. Mecz z Polską na jej terenie to będzie dla nas wyjątkowy moment. Mamy jeden dzień by się przygotować, ale postaramy się pokazać z jak najlepszej strony.