Finlandia i Chiny chcą poprawić swoje wyniki w Grupie F

Zapowiedź

•    To będzie drugi mecz między Finlandią i Chinami w mistrzostwach świata. Poprzedni raz spotkali się w fazie grupowej w 1982, kiedy lepsi okazali się Chińczycy (3:0).
•    Zagrali ze sobą cztery razy podczas Ligi Światowej 1993, a we wszystkich spotkaniach też górowali Chińczycy, tracąc tylko jednego seta.
•    Zarówno Finlandia jak i Chiny nie mają już szans na awans do trzeciej fazy tegorocznego mundialu.

Finlandia

•    Po wygraniu dwóch pierwszych spotkań Mistrzostw Świata 2014, Finlandia przegrała cztery z pięciu kolejnych.
•    Przegrali kolejno z Rosją i Kanadą. Od 48 lat nie przegrali trzech meczów z rzędu w trzech setach. W 1966 przegrali cztery kolejne mecze „do zera”.
•    Finlandia przegrała 3 z 12 meczów przeciwko drużynom z Konfederacji Azjatyckiej, w tym ostatnio, 3 września, z Koreą Południową (3:0).

Chiny

•    Chiny mogą wyrównać swój rekord sześciu przegranych meczów z rzędu ustanowiony przez drużynę w latach 1956, 1986-1994 i 1998.
•    W ostatnich pięciu meczach nie udało im się wygrać nawet seta. 3:0 przegrywali kolejno z Bułgarią, Rosją, Kanadą, Niemcami i Brazylią.
•    Jeśli przegrają, będzie to 60 porażka Chin w historii mistrzostw świata. Tylko Francja (66), Japonia i Wenezuela (po 60) przeszły tą granicę. Włosi również mają na swoim koncie 59 porażek.