Javier Filardi: Dobrze zaczęliśmy turniej - Konferencja

Wrocław, Polska, 31-08-2014 - W meczu grupy A FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014 reprezentacja  Argentyny triumfowała nad zespołem Wenezueli 3:0.

Julio Velasco, trener reprezentacji Argentyny:

Jesteśmy bardzo szczęśliwi z powodu pierwszego zwycięstwa na początku turnieju, w szczególności za 3 punkty. W pierwszym secie zmagaliśmy się z licznymi błędami. Ponadto nie mogliśmy zablokować rywali. Mamy bardzo młody zespół. Na początku meczu byliśmy zdenerwowani, dopiero z każdym kolejnym punktem nabieraliśmy pewności siebie. W kolejnych partiach wzmocniliśmy zagrywkę, co skutkowało odsunięciem od siatki rywali, którzy zaczęli popełniać błędy. W kolejnych spotkaniach musimy popełniać mniej błędów, by kolekcjonować wygrane.

Javier Filardi, kapitan reprezentacji Argentyny:

Pierwszy mecz jest zawsze najtrudniejszy. Towarzyszyło nam mnóstwo wątpliwości przed spotkaniem, emocji. Cieszymy się, że dobrze zaczęliśmy ten turniej. Obyśmy podtrzymali tę dobrą passę i tak samo dobrze wypadli w kolejnych potyczkach.

Vincenzo Nacci, trener reprezentacji Wenezueli:

Pierwszy set był bardzo dobry w naszym wykonaniu. W drugim secie Argentyńczycy odskoczyli nam . Kompletnie nie radziliśmy sobie w kontrataku i nad tym elementem musimy szczególnie popracować. Przegrane w pierwszych dwóch partiach podcięły nam skrzydła i straciliśmy wiarę w końcowy triumf.

Kervin Pinuera, kapitan reprezentacji Wenezueli:

Gratulacje dla Argentyny za ich wspaniałe zwycięstwo. To nie był dla nas dobry początek. Udał nam się pierwszy set, kiedy prawie wygraliśmy. Widać było, że nieźle reagowaliśmy w sytuacjach, gdy zagraliśmy blokiem. Po dobrych obronach gubiliśmy się jednak. Ten element jest z pewnością do poprawy. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach lepiej wypadniemy.