Aktualności

Konferencja po meczu Serbia - Włochy

Łódź, Polska 10-09-2014 - Serbowie pokonali Włochów 3:0 w pierwszym meczu grupy E rozgrywanym w Atlas Arenie w ramach FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014 w grupie E w Łodzi.

Dragan Stanković (kapitan reprezentacji Serbii): To było dla nas bardzo ważne zwycięstwo, graliśmy przeciwko drużynie, która zmaga się z pewnymi problemami, ale to nie miało dla nas znaczenia. Kluczowe było wyeliminowanie  błędów własnych. W pierwszym secie wszystko funkcjonowało bardzo dobrze, ale pod w końcówce drugiego seta straciliśmy koncentrację,  zrobiło się nerwowo i graliśmy punkt za punkt.

Emanuele Birarelli (kapitan reprezentacji Włoch): Jestem bardzo rozczarowany. Mieliśmy problemy podczas tych mistrzostw, ale dziś mogliśmy odmienić nasz los. W drugim secie mieliśmy swoje szanse, ale niestety nie udało się ich wykorzystać. Jestem rozczarowany, spodziewaliśmy się osiągnąć dużo więcej na tych mistrzostwach. Teraz czeka nas ciężki mecz z Polakami, ale jesteśmy profesjonalistami i mamy swoją dumę, co daje nam motywację. Wiele pracowaliśmy podczas tego lata, dlatego jesteśmy rozczarowani naszą postawą na tym turnieju. Pragnę przeprosić naszych fanów, którzy oczekiwali od nas więcej na tych mistrzostwach.

Igor Kolaković (trener reprezentacji Serbii): To był dla nas bardzo ważny mecz i istotne trzy punkty. Graliśmy bardzo dobrze szczególnie w obronie. Cieszymy się, ze kontynuujemy zwycięską passę, co stawia nas w bardzo dobrej sytuacji w walce o awans do III fazy.

Mauro Berruto (trener reprezentacji Włoch): Trudno opisać nasze uczucia. Bardzo ciężko trenowaliśmy, czego teraz niestety nie widać. Zaczęliśmy ten mecz bardzo źle, ale w drugim secie toczyliśmy wyrównaną walkę. Decydującym elementem był atak po obronie, który świadczy o odwadze i charakterze zespołu.