Polska spróbuje wydłużyć serię zwycięstw

Wrocław, Polska, 07-09-2104 – Argentyna będzie musiała się mocno postarać, aby dziś we wrocławskiej Hali Stulecia zatrzymać nieprzerwany dotąd ciąg zwycięstw Polaków w FIVB MISTRZOSTWACH ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Zapowiedź

• Drużyny te spotkały się dotąd w MŚ trzy razy, z czego pierwsze dwa wygrała Argentyna (1986 i 1998).
• Ostatnie takie spotkanie miało miejsce w 2006, a Polska wygrała je 3:0.
• Polacy pozostają niepokonani w ostatnich 22 meczach z Argentyną na ważniejszych turniejach.
• Nim ta seria zaczęta się w 2002, to Argentyna wygrała swoich pięć kolejnych spotkań z Polakami (1986 – 2002).

Polska

• Polska może zaliczyć pięć wygranych z rzędu po raz pierwszy od rekordowych jedenastu w 2006 roku.
• Grając z Kamerunem Polska straciła pierwszy set w tym turnieju. W 2006 roku pierwszy set stracili dopiero w siódmym spotkaniu.
• Polska wygrała 21 spośród 26 meczów MŚ w tym wieku (2002 – 2014)
• Damian Wojtaszek obchodzi w dniu meczu 26-te urodziny.

Argentyna

• Spośród ostatnich sześciu meczów MŚ Argentyna wygrała pięć.
• Dwa mecze z rzędu Argentyńczycy wygrali 3:0. Ostatni raz serię zwycięstw bez straty seta mieli w 1990 roku (cztery mecze)
• Argentyna wygrała jeden (JPN 1998), a przegrała dwa (FRA 1986, JPN 2006) mecze MŚ z ich gospodarzami.
• Nicolás Uriarte i Facundo Conte są zawodnikami PGE Skry Bełchatów.