Australia stanie na drodze wciąż wygrywającej Francji

Zapowiedź

•    To trzecie spotkanie tych krajów w historii mundialu. Oba poprzednie wygrali Francuzi (3:0 w 1982 i 3:1 w 2006 roku).
•    Francja i Australia zagrały ze sobą w finale tegorocznej Final Four Ligi Światowej. W Sydney górą była Australia (3:2).
•    Francja wygrała ostatnie osiem meczów przeciwko drużynom z Azjatyckiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Ostatni raz przegrali w 1982 roku z Koreą.

Australia

•    Australia wygrała tylko dwa z ostatnich 17 meczów mistrzostw świata, a w historii razem cztery (łącznie zagrali 29 spotkań).
•    Jedyne zwycięstwo w trzech setach odnieśli w tym roku, w ich pierwszym meczu, z Kamerunem.
•    Jeszcze nigdy nie przegrali meczu mistrzostw świata w pięciu setach (zagrali dwa takie spotkania i oba wygrali).

Francja

•    Francja ma szansę wyrównać swój rekord z 1970 roku, kiedy wygrali pięć meczów mistrzostw świata z rzędu.
•    Francja wygrała sześć z ostatnich siedmiu meczów mistrzostw świata, przegrywając jedynie z Włochami w pierwszej rundzie pierwszej fazy.
•    Wygrali tylko jeden z ostatnich dziewięciu meczów mistrzostw świata w trzech setach. Był to ich pierwszy mecz w tym turnieju, przeciwko reprezentacji Portoryko.