Chiny zagrają z Rosją w grupie C

Gdańsk, Polska, 06-09-2014 – Chiny i Rosja zmierzą się w sobotę, w gdańskiej Ergo Arenie, w kolejnym meczu grupy C.

Zapowiedź

• Rosja (wliczając okres ZSRR i WNP) wygrała wszystkie cztery mecze, jakie rozegrała z Chinami w Mistrzostwach Świata. Ostatnie z tych spotkań miało miejsce w 1998 – 3:1 dla Rosji.
• W 33 meczach Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i Ligi Światowej, Chinom tylko raz udało się pokonać Rosję (wliczając jej poprzedników) – podczas Ligi Światowej 1995 Azjaci wygrai ze Sborną w pięciu setach.
• Ich oststnie spotkanie w dużym turnieju miało miejsce w Pucharze Świata 2011. Rosja wygrałą je 3:0.

Chiny

• Chiny wystartowały w tym turnieju dwoma wygranymi, po czym przegrały 0:3 z Bułgarią w meczu trzecim.
• Ten ostatni mecz był dla Chin 100 występem w Mistrzostwach Świata. Pierwszy miał miejsce w 1956 – pokonali wówczas Brazylię 3:1.

Rosja

• Rosja ma szansę na wygranie siedmiu spotkań z rzędu po raz pierwszy od rozpadu Związku Radzieckiego.
• W latach 1974 – 1986 ZSRR wygrało 29 meczów z rzędu.
• W ostatnich sześciu meczach Rosja straciła tylko jeden set – w 2010 z Bułgarią.