Aktualności

FIVB MŚ POLSKA 2014: Iran-Włochy 3:1 - Konferencja prasowa

Kraków, Polska, 31-08-2014 - Reprezentacja Iranu pokonała w pierwszym meczu grupy D reprezntację Włoch 3:1. Spotkanie rozegrano w Kraków Arenie.

Emanuele Birarelli, kapitan reprezentacji Włoch:

Źle rozpoczęliśmy ten turniej, to nie był dobry mecz w naszym wykonaniu.
Jesteśmy dobrze przygotowani, jesteśmy gotowi, by grać lepiej. Ale dziś na boisko wkradło się zbyt dużo błędów. Nie możemy być dumni z końcówki trzeciego seta, rozdrażniły nas decyzje sędziów.
Teraz, po porażce, musimy wziąć się w garść i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Przed nami jeszcze kilka meczów, musimy dać z siebie więcej, mamy szansę wygrać. Musimy walczyć.

Mauro Berruto, trener reprezentacji Włoch:
Gratulacje dla drużyny Iranu. Byli lepsi, choć mecz nie stał na najwyższym poziomie. Na przykład, Iran wygrał czwartego seta, choć atakowali z zaledwie 25 proc. skutecznością. Ale nasi przeciwnicy zasłużyli na ten sukces.
To fakt, że zdenerwowały nas decyzje sędziów, ale takie sytuacje nie mogą wyprowadzać nas z równowagi. Musimy dorosnąć.

Mir Saeid Marouflakrani, kapitan reprezentacji Iranu:
To był świetny mecz, wszystko dobrze się układało. Popisaliśmy się świetnym przyjęciem. Ale wciąż jest wiele do poprawy, możemy grać jeszcze lepiej.

Slobodan Kovac, trener reprezentacji Iranu:
Cieszę się, że wygraliśmy z tak silną drużyną w pierwszym meczu grupy D. Wygrywaliśmy długie wymiany. To zadecydowało o naszym sukcesie. Ale to tylko jeden krok. Turniej jest długi. Musimy skupić się na kolejnych spotkaniach, by wytrzymać trudy rozgrywek. Kraków Arena to piękny obiekt to wielka przyjemność grać w takim miejscu.