Konferencja po meczu Serbia - Iran

Łódź, Polska, 14-09-2014 - Reprezentacja Iranu pokonała Serbię 3:1 (27:25, 22:25, 25:22, 25:18) w swoim ostatnim meczu drugiej rundy FIVB MISTRZOSTW  ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN – POLSKA 2014.

Dragan Stanković (kapitan reprezentacji Serbii): Dzisiaj znów przegraliśmy, ale myślę że możemy być zadowoleni ze swojej gry. Ciężko być w pełni zmotywowanym kiedy wiadomo, że i tak nie awansuje się do kolejnej rundy. Byliśmy blisko zwycięstwa, daliśmy z siebie wszystko ale dziś wygrał lepszy zespół. Wiem, że Iran wciąż liczy się w grze o awans i życzę im powodzenia, bo to zespól który zasługuje na pozostanie w turnieju.

Igor Kolaković (trener reprezentacji Serbii): Drużyna Iranu była dzisiaj od nas lepsza, zasłużyła na to zwycięstwo. Jestem zadowolony z gry swojej drużyny w pierwszych trzech setach, kiedy walka była wyrównana. Jednak ostatni set, oddany bez walki, był dla mnie rozczarowujący. Straciliśmy swoja szansę na awans wczoraj i z pewnością to miało wpływ na naszą postawę w dzisiejszym meczu. Iran zasługuje na przejście do następnej fazy i tego mu życzę.

Mir-Saeid Marouflakrani (kapitan reprezentacji Iranu): Sytuacja jest dla nas bardzo trudno. Mimo tak dobrej gry i tylu zwycięstw wciąż nie wiemy czy będziemy grać dalej w tych mistrzostwach. Ciężko grało się po wczorajszym meczu kiedy zagraliśmy 3 świetne sety i przegraliśmy, również trudno było się zregenerować ponieważ wielu z nas poszło spać o czwartej rano. Wciąż mamy szansę na awans, kiedy dowiedzieliśmy się o wyniku meczu Argentyna-USA zagraliśmy swoje maksimum. Musimy czekać na to co się stanie później, ale nasz trener na pewno może być zadowolony z naszej postawy, bo zrobiliśmy wszystko co było w naszej mocy. Cieszę się, że nadal jesteśmy w grze.

Slobodan Kovač (trener reprezentacji Iranu): jesteśmy dzisiaj szczęściarzami, bo Serbowie grali bez motywacji, a wiem jak silną drużyną jest Serbia. Obawiałem się, w jakiej kondycji jest mój zespół po wczorajszym wyczerpującym, trzygodzinnym spotkaniu.  Cieszę się z tego zwycięstwa, nawet jeśli 3:0 byłoby dla nas lepsze. To był trudny mecz z dobrą drużyną więc musimy czekać na wyniki z pozostałych boisk. Cały sezon graliśmy bardzo dobrą siatkówkę, dlatego będę rozczarowany jeśli nie awansujemy do kolejnej rundy.