Konferencja prasowa po meczu Kuba – Niemcy

Katowice, Polska, 03-09-2014 - Reprezentacja Niemiec pokonała Kubę 3:0 w meczu grupy B. Pierwszy set był kluczowy - powiedział trener Vital Heynen.

Rolando Cepeda Abreu (kapitan Kuby): – Od samego początku rywale wywarli na nas ogromną presję, której nie potrafiliśmy się przeciwstawić.

Jochen Schoeps (kapitan Niemiec): – Oczywiście jesteśmy bardzo zadowoleni. Dzisiejszy mecz w naszym wykonaniu był znacznie lepszy niż ten z Brazylią. Szybko zdobywaliśmy dwu-, trzypunktową przewagę, co pozwoliło nam grać z większym spokojem.

Rodolfo Sanchez (trener Kuby): – Mój zespół nie potrafił zapomnieć o porażce z Finlandią. Chyba nie wierzył w możliwość pokonania Niemiec i w ogóle nie potrafił skupić się na dzisiejszym spotkaniu.

Vital Heynen (trener Niemiec): – W pierwszym secie zagraliśmy naprawdę fantastycznie, choć nie było wcale tak łatwo, jak sugeruje wynik. Ten set „pociągnął” naszą grę. Moim zdaniem Kuba to drużyna, która od początku sezonu zrobiła największy postęp.