Aktualności

Konferencja prasowa po meczu Niemcy – Bułgaria

Katowice, Polska, 11-09-2014 - Reprezentacja Niemiec pokonała Bułgarię 3:1. - To trudny moment dla nas, bo przed chwilą straciliśmy szanse na udział w kolejnej fazie mistrzostw - mówił rozczarowany trener Plamen Konstantinow.

Todor Aleksijew (kapitan Bułgarii): – Niemcy w pełni zasłużyli na to zwycięstwo. Nie poddawaliśmy się, choć zaczęliśmy zbyt nerwowo i trudno było odwrócić wynik 0:2 w setach. Za dużo błędów...

Jochen Schoeps (kapitan Niemiec): – W pierwszych dwóch setach graliśmy na wysokim, równym poziomie, byliśmy bardzo skoncentrowani. W trzecim Bułgarzy zaczęli bardziej ryzykować i w efekcie sprawili nam więcej kłopotów. W czwartym znów potrafiliśmy złamać ich opór.

Plamen Konstantinow (trener Bułgarii): – Niemcy grali dużo lepiej niż my. To trudny moment dla nas, bo przed chwilą straciliśmy szanse na udział w kolejnej fazie mistrzostw. Przegraliśmy ten mecz gorszym serwisem; właśnie zagrywka robiła największą różnicę. Zresztą w mojej drużynie inne elementy gry również nie działały najlepiej.

Vital Heynen (trener Niemiec): – Trenerem reprezentacji Niemiec zostałem 1 marca 2012 roku. Pierwsze dwa sety dzisiejszego meczu to najlepsza siatkówka w wykonaniu mojego zespołu, jaką widziałem. Z psychologicznego punktu widzenia najbardziej obawialiśmy się Bułgarów, ponieważ w ostatnich dwóch latach to oni stawali na naszej drodze. Teraz nie musimy się bać już nikogo, nawet Rosji. Wiem jednak, że za dwa dni musimy zagrać jeszcze lepiej niż dzisiaj.