Korea zmierzy się z obrońcami tytułu w grupie B

Katowice, Polska, 06-09-2014 Zawodnicy trenera Paka Kiwona postarają się pomieszać szyki broniącym tytułu Brazylijczykom podczas dzisiejszego meczu w katowickim Spodku.

Zapowiedź

•    Te drużyny do tej pory spotkały się w mistrzostwach świata trzy razy (w 1956, 1990 i 1998).
•    Brazylia wygrała wszystkie te spotkania w trzech setach. W światowych rozgrywkach ostatni raz grali ze sobą w Lidze Światowej 2010. Wygrała Brazylia. Po tym, jak przegrali z Koreą w Lidze Światowej 1992, Brazylia wygrała kolejnych 13 spotkań w tym turnieju.
•    Pomimo tylu porażek z reprezentacją Brazylii, Korea lepiej radzi sobie z Canarinhos w meczach  Igrzysk Olimpijskich (4 zwycięstwa i 2 porażki)

Korea Południowa

•    Korea Południowa rozpoczęła turniej od wygranej z reprezentacją Tunezji. Potem jednak przegrała z Finlandią i Kubą.
•    Korea Południowa przegrała cztery z pięciu ostatnich meczów mistrzostw świata.
•    Korea Południowa wygrała tylko jeden (z sześciu) meczów mistrzostw świata przeciwko drużynom południowo-amerykańskim. W 1990 roku pokonali Wenezuelę 3:0.

Brazylia

•    Brazylia potrafi wygrywać 5 razy z rzędu w trzech setach w mistrzostwach świata. Ostatnio udało im się to w 2006 roku.
•    Mają szansę po raz 70 wygrać mecz mistrzostw świata w trzech setach.