Kuba po raz drugi zmierzy się z Kanadą w mistrzostwach świata

Zapowiedź

•    Kuba wygrała jedyne dotychczasowe spotkanie tych dwóch drużyn w mistrzostwach świata 3:1 (w 1998 roku).
•    Kanada wygrała ich ostatni mecz w dużym turnieju. W półfinale Mistrzostw NORCECA 2013 Kanadyjczycy pokonali Kubę w trzech setach.
•    Obie drużyny wygrały swoje ostatnie mecze z innym przedstawicielem strefy NORCECA. W obu przypadkach był to Meksyk.

Kuba

•    Przegrywając z Brazylią 3:1, Kuba straciła swojego 200 seta w mistrzostwach świata.
•    Kuba wygrała 18 z 19 ostatnich meczów mistrzostw świata, które rozstrzygały się w pięciu setach.
•    Javier Ernesto Jimenez Scull w pierwszej fazie turnieju zdobył łącznie 85 punktów.

Kanada

•    Kanada wygrała ostatnie 4 spotkania w mistrzostwach świata i ma teraz szansę po raz pierwszy w historii drużyny wygrać 5.
•    Ostatnie trzy mecze zakończyli w trzech setach, po raz pierwszy odkąd reprezentacja Kanady gra w mistrzostwach świata.
•    Kanada ma dwóch najlepiej atakujących zawodników po pierwszej fazie turnieju: Nicholas Hoag ma 59,32% skuteczności w ataku, a Gavin Schmitt 56,94%.