Niemcy i Korea przerwą wreszcie remis w liczbie wygranych

Zapowiedź

• Obie drużyny pokonywały się nawzajem w MŚ po jednym razie. W 1956 Niemcy (NRD) wygrały 3:0, a w 1982 Korea pokonała ich takim samym wynikiem.
• Ostatni raz Niemcy i Korea spotkały się w większym turnieju podczas Ligi Światowej 1994 - oba zespoły wygrały dwukrotnie.

Niemcy

• Niemcy mogą powtórzyć wynik z 2006, kiedy udało im się wygrać cztery spotkania z rzędu.
• To ich najdłuższa seria zwycięstw od czasu zjednoczenia Niemiec.
• Dwa spotkania z rzędu wygrali teraz 3:1. Ostatnim razem powtarzali trzykrotnie taki sam wynik w setach w 1974 - 1978, kiedy NRD zaliczyło trzy kolejne zwycięstwa bez straty seta.

Korea

• Korei grozi przegranie czwartego meczu z rzędu po raz pierwszy od 1998 roku, kiedy zaliczyli serię sześciu porażek.
• Mogą też zdarzyć im się dwa z rzędu pięciosetowe spotkania - po raz pierwszy od 1956, kiedy zagrali trzy takie mecze.
• Spośród wszystkich swoich 16 tie-breaków wygrali sześć.