Polacy z czystym kontem w trzech spotkaniach

Wrocław/Kraków, Polska, 04-09-2014 – Polska rozpoczęła turniej bezbłędnie, bo od trzech zwycięstw bez starty seta, obejmując prowadzenie w grupie A FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Serbia, która zaliczyła porażkę w meczu otwarcia Mistrzostw, do tej pory zrehabilitowała się dwoma wygranymi spotkaniami. Z kolei Argentyna, która w drugim meczu poniosła porażkę z rąk Serbów, zajęła teraz drugą pozycję, po pokonaniu 3:0 reprezentacji Kamerunu.

Tymczasem Francja powróciła na szczyt tabeli grupy D, po zwycięstwie 3:1 nad zadziwiającym do tej pory grą Iranem, który wyprzedziły teraz reprezentacje USA i Włoch.

Ważniejsze fakty

• Argentyna jest do tej pory niepokonana w meczach z afrykańskimi drużynami na Mistrzostwach Świata.

• Argentyńczycy mają w sumie pięć wygranych spotkań MŚ.

• Stany Zjednoczone zaliczyły drugą wygraną, pokonując zespół Portoryka.

• Portoryko wydłużyło swoją serię porażek do sześciu, w tym trzy do zera.

• Australia przegrała w trzech setach z Polską, po wygranej w swoim meczu otwarcia.

• Po raz pierwszy w turnieju MŚ Australii nie udało się wygrać więcej niż jednego spotkania.

• Francja nie przegrała jeszcze nigdy z drużyną z Azji.

• Za sprawą Francji Iran poniósł pierwszą porażkę w tej edycji MŚ.