Polska i Iran w drodze po trzecią wygraną - ZAPOWIEDŹ

Wrocław/Kraków, Polska, 04-09-2014 – Polska i Iran wygrały oba swoje mecze i zajmują pierwsze pozycje w tabelach grup A i D, a teraz są na drodze do pobicia własnych rekordów zwycięstw – jeśli uda im się pokonać przeciwników w trzecim dniu ich rozgrywek w FIVB MISTRZOSTWACH ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Polska oba swoje mecze wygrała bez straty seta i z pewnością czuje się na siłach by pokonać dziś Wenezuelę. W trzech poprzednich edycjach Mistrzostw Świata Polacy wygrywali wszystkie trzy pierwsze mecze.

Tymczasem Irańczycy zechcą poprawić swój wynik do historycznych trzech wygranych spotkań MŚ z rzędu.

Ważniejsze fakty:

Kamerun - Argentyna, grupa A, Wrocław, Hala Stulecia, 13:10

• Kamerun wciąż czeka ,by powtórzyć trzysetową wygraną na mundialu. Udało im się to w 1990 roku z Wenezuelą.
• Kamerun przegrał do zera co najmniej po trzy spotkania w dwóch poprzednich występach na Mistrzostwach Świata.
• Argentyna wygrała 3:0 i przegrała 1:3 w tegorocznych mistrzostwach. To pierwszy raz gdy jej dwa pierwsze mecze dają różne wyniki.
• Argentyna ma prawie idealną równowagę w setach wygranych – 158 i przegranych – 156.
• To będzie pierwsze spotkanie reprezentacji Kamerunu i Argentyny.
• Argntyna nigdy nie była pokonana na mundialu przez drużynę z Afryki. Sama wygrywała czterokortnie takie spotkania.

Portoryko - USA, grupa D, Kraków Arena, 13:10

• Portoryko nie wygrało żadnego z dwóch pierwszych meczów turnieju MŚ po raz pierwszy od swojego debiutu w 1974.
• Po raz pierwszy w ich mundialowej historii, Portorykańczykom groża trzy z rzędu przegrane do zera.
• USA przegrało z Iranem swój drugi mecz tegorocznego mundialu w pięciu setach, choć w punktach wygrało 107:104.
• USA może przegrać drugi mecz z rzędu, po raz pierwszy od 2006 roku.
• USA i Portoryko po raz pierwszy zmierzą się w MŚ.
• USA przegrało tylko 1 ze wszystkich swoich meczów z innymi krajami NORCECA w ramach MŚ – w 1990, 1:3 z Kanadą.

Serbia - Australia, grupa A, Wrocław, Hala Stulecia, 16:40

• Ostatnie cztery wyniki Serbii w ramach MŚ były naprzemienne: porażka-zwycięstwo, porażka-zwycięstwo.
• Kapitan Serbii Aleksandar Atanasijević obchodzi 23 urodziny.
• Australia wygrała z Kamerunem swój mecz otwarcia, nim poddała się Polsce. Nie udało im się jeszcze zdobyć wielokrotnej wygranej w pojedynczej edycji MŚ.
• Będzie to drugie spotkanie obu drużyn.
• Australia wygrałą tylko 1 ze wszystkich swoich spotkań z europejskimi drużynami – pokonała Turcję w pięciu setach w 1998.

Iran - Francja, grupa D, Kraków Arena, 16:40

• Iran po raz pierwszy zaliczył dwa wygrane pierwsze spotkania turnieju.
• Iran pokonał teraz dwie drużyny, z którymi nie udawało mu się jeszcze nigdy wygrać na MŚ.
• Francja musiała uznać wyższość Włoch, mimo początkowego prowadzenia 2:0. To dla nich druga taka sytuacja w historii MŚ.
• Po raz pierwszy od 1990 roku rozpoczęli mundial bez dwóch zwycięstw.
• Iran i Francja spotkają się po raz drugi w MŚ. Pierwszy miał miejsce w 1970, a Iran prezgrał wtedy do zera.
• Francuzi nie przegrali żadnego z pięciu ostatnich meczów MŚ przeciwko drużynom z Azji.

Polska - Wenezuela, grupa A, Wrocław, Hala Stulecia, 20:25

• Polska w tej edycji mundialu wygrała oba pierwsze spotkania. Jeśli wygra i trzecie, będzie to czwarat taka sytuacja, w czterech kolejnych edycjach MŚ.
• Polacy mają szansę wygrać trzy spotkania z rzędu bez straty seta – po raz pierwszy od 2006, gdy zakończyli serię siedmiu takich zwycięstw.
• Wenezuela zakończyła czarną serię siedmiu porażek w meczach MŚ, pokonując Kamerun 3:1.
• Po raz piąty Wenezuela może wygrać dwa z rzędu spotkania MŚ.
• We wszystkic trzech spotkaniach obu drużyn na Mistrzostwach Świata wygrywali Polacy.
• Z tego ostatnie trzy spotkania Polska wygrała 3:0.

Włochy - Belgia, grupa D, Kraków Arena, 20:25

• Włosi wrócili z przegrywanego 0:2 spotkania z Francją, by pokonać ją 3:2. To już 38 raz, gdy przegrywali do dwóch na MŚ, ale pierwszy, gdy faktycznie oddało im się odwrócić wynik spotkania.
• Włosi przerwali złą passę trzech przegranych meczów.
• Belgia zrehabilitowała się po porażce z USA zwycięstwem 3:0 nad Portorykiem.
• Belgia ma szansę na pierwszą podwójną wygraną na mundialu od 1978 roku.
• Włochy i Belgia spotykały się w MŚ sześć razy.
• Włosi byli zwycięzcy w spotkaniach w 1949, 1956, 1962 i 1978, a Belgowie pokonywali ich 3:1 w 1966 i 1970.