Aktualności

Portoryko chce wygrać dwa mecze, jak w 2010 roku

Zapowiedź

•    Iran i Portoryko zagrają ze sobą po raz pierwszy, nie tylko w mistrzostwach świata, ale i w jakimkolwiek ważnym turnieju.
•    2 września Iran odniósł pierwsze zwycięstwo nad drużyną ze strefy NORCECA, kiedy pokonali USA 3:2. Poprzednie trzy mecze przegrali.
•    Portoryko wygrało 1 z 5 meczów mistrzostw świata przeciwko drużynom azjatyckim, w 2006 roku z Chinami.

Iran

•    Drugi raz w historii Iran ma szansę wygrać trzy mecze mistrzostw świata z rzędu. Poprzednio udało im się to w 1970 roku.
•    Mundial 1970 był też jedynym, kiedy wygrali cztery spotkania. Jeśli pokonają Portoryko w tegorocznym turnieju poprawią ten wynik.
•    W trzech setach Iran wygrał tylko 2 z 26 meczów, ostatni raz w 1970 z Wenezuelą.

Portoryko

•    Zwycięstwo nad Włochami przerwało słabą passę sześciu porażek z rzędu. Teraz Portorykańczycy mają szansę wygrać dwa mecze z rzędu po raz pierwszy od 2010 roku, kiedy zaczęła się ta zła seria sześciu przegranych.
•    Dwie wygrane w 2010 to też jedyny raz, kiedy Portoryko wygrało dwa spotkania podczas jednego mundialu.
•    Wygrany mecz z Włochami był też pierwszym w tym turnieju, w którym Portoryko wygrało seta. Poprzedni wygrany set drużyna zanotowała również w meczu z Włochami, w 2010 roku, przegranym 1:3.