Rosja na szczycie rankingu mimo braku indywidualnych fajerwerków

Katowice/Gdańsk, Polska, 05-09-2014 – Rosja po cichu wspięła się na szczyt tabeli grupy C, pomimo niecodziennego podejścia głównych zawodników do zdobywania punktów w ich pierwszych dwóch meczach FIVB MISTRZOSTWACH ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Gra bez fajerwerków była skuteczna, bo doskonale przygotowali swoje nowe podejście do ataku. W dwóch poprzednich meczach żaden z zawodników nie zdobył w 20 punktów. Dmitrij Muserski zaliczył 18 punktów w grze przeciwko Egiptowi, ale pozwolił Dmitrijowi Iljinychowi zająć miejsce wśród najlepiej punktujących, w meczu z Kanadą.

Tymczasem Brazylijczycy są na pierwszym miejscu grupy B, z czystym jak dotąd kontem. Chiny depcz po piętach Rosji w grupie C.

Ważniejsze fakty:

Korea – Kuba, grupa B, Katowice, Spodek, 13:10

• Korea ma szansę na wygranie dwóch z trzech pierwszych spotkań MŚ, po raz pierwszy od 1982 roku.

• Od 1998 roku nie udało się Korei wygrać meczu Mistrzostw Świata w trzech setach.

• Kuba wygrała osiem ostatnich spotkań z drużynami z Azji.

• Kuba może teraz przegrać trzy pierwsze mecze turnieju MŚ po raz pierwszy od swojego debiutu w 1956 roku.

• Korea nie wygrała żadnego ze swoich pięciu mundialowych meczów z Kubą.

• Trzy z nich przeciągnęły się do pięciu setów: w 1956, 1978 i 1994 roku.

Niemcy – Tunezja, grupa B, Katowice, Spodek, 16:40

• Ostatnie sześć meczów reprezentacji Niemiec w ramach MŚ zakończyło się w trzech setach.

• Po raz pierwszy od 2006 Niemcy mogą wygrać dwa z trzech pierwszych spotkań mundialu.

• Tunezja przegrała ostatnich pięć spotkań MŚ i jeśli przegra kolejne, to będzie to pierwsza taka sytuacja od lat 1974 – 1982.

• Tunezja jeszcze nigdy nie wygrała z europejskim zespołem w Mistrzostwach Świata.

• Ostatnie spotkanie obu drużyn na większym turnieju miało miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich 2012 w Londynie.

• W tamtym turnieju Niemcy pokonały Tunezję w fazie grupowej, 3:0.

Brazylia – Finlandia, grupa B, Katowice, Spodek, 20:25

• Brazylia wygrała sześć ostatnich spotkań MŚ, tracąc przy tym tylko trzy sety.

• Brazylijczycy mogą wygrać swoje trzy pierwsze mecze turnieju MŚ 3:0 po raz pierwszy od 1998 roku.

• W swoich trzech meczach z Finlandią na MŚ, Brazylijczycy wciąż pozostają niepokonani.

• Brazylia i Finlandia spotkały się ze sobą w 16 meczach Ligi Światowej. Jeden z t7ch meczów wygrała w pięciu setach Finlandia.

Chiny – Bułgaria, grupa C, Gdańsk, Ergo Arena, 13:10

• Chiny wygrały swoje ostatnie dwa mecze.

• Chińczycy mogą teraz wygrać trzy mecze MŚ pod rząd, po raz pierwszy od 1978 – 1982.

• Bułgaria od 1998 roku ani razu nie poprawiła pojedynczej porażki zwycięstwem. Jeśli przegrała jeden mecz, zawsze była pokonywana w co najmniej następnym.

• Bułgaria nie zagrała na mundialach dwóch pięciosetowych spotkań z rzędu od 2002 – 2006.

• Chino mi Bułgarii wypadło spotykać się w MŚ już sześciokrotnie. Bułgaria wyszła z tych spotkań zwycięsko pięć razy.

• W ostatniej edycji MŚ Bułgarzy rozprawili się z Chińczykami 3:0 w pierwszej rundzie.

Kanada – Egipt, grupa C, Gdańsk, Ergo Arena, 16:40

• Kanada może zaliczyć teraz swoje pierwsze podwójne zwycięstwo w turnieju MŚ.

• Od początku tego wieku, Kanadyjczycy rozegrali tylko trzy pięciosetowe mecze.

• Egipt może wyrównać swój “rekord” sześciu pod rząd przegranych na MŚ.

• Egipt może, po raz pierwszy od 2002 roku, przegrać dwa spotkania z rzędu nie wygrywając ani jednego seta.

• Jedyne dotąd spotkanie Egiptu i Kanady odbyło się w 1978 roku.

• Kanada wygrywała w swoich ostatnich czterech mundialowych spotkaniach przeciwko drużynom z Afryki.

Rosja – Meksyk, grupa C, Gdańsk, Ergo Arena, 20:25

• Rosjanie wygrali ostatnich 5 mundialowych meczów, z tego trzy bez straty seta.

• W tych mistrzostwach żaden z rosyjskich siatkarzy nie zdobył na razie więcej niż 20 punktów.

• Meksyk zmaga się z serią czterech porażek.

• Meksyk może teraz przegrać wszystkie trzy pierwsze spotkania turnieju MŚ po raz pierwszy w swojej historii.

• Rosja i Meksyk zmierzą się ze sobą na mundialu po raz pierwszy.

• Rosjanom nie udało się wygrać tylko dwóch spośród wszystkich 20 spotkań MŚ przeciwko drużynom ze strefy NORCECA.