Serbia i Stany Zjednoczone w walce o drugie zwycięstwo w II fazie

Zapowiedź

•    Stany Zjednoczone spotkały się z Serbią, wtedy Jugosławią, w mistrzostwach świata trzy razy.
•    Stany Zjednoczone wygrały pierwsze spotkanie, w 1956, a Jugosławia dwa kolejne, w 1998 i 2002.
•    Drużyny te czterokrotnie grały ze sobą w tegorocznej Lidze Światowej, a Amerykanie wygrali trzy spotkania.
•    Stany Zjednoczone pokonały Serbię 3:0 w fazie grupowej Igrzysk Olimpijskich 2012.

Serbia

•    Serbia wygrała pięć meczów mistrzostw świata z rzędu po raz pierwszy od 2006, kiedy wygrali osiem.
•    Po przegranym 0:3 Meczu Otwarcia z Polską w kolejnych pięciu spotkaniach przegrali już tylko 3 sety.
•    Potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa by wyrównać liczbę zwycięstw z poprzedniego mundialu (6 w 2010).

Stany Zjednoczone

•    Stany Zjednoczone wygrały ostatnie dwa mecze z rzędu w tych Mistrzostwach Świata i mają szansę wygrać jeszcze więcej, po raz pierwszy od mundialu 2010.
•    Amerykanie w przeszłości dwa razy grali 11 września. W 1956 przegrali 0:3 z Czechosłowacją, a w 1966 pokonali Turcję 3:0.
•    W ostatnich 10 meczach mistrzostw świata wygrali co najmniej jednego seta, nie licząc meczu o piąte miejsce w 2010, kiedy przegrali 0:3 z Rosją.