W trzeciej fazie turnieju Brazylia po raz drugi stanie do walki z Rosją

Łódź, Polska, 17-09-2014 – Po przegranym pierwszym meczu trzeciej fazy FIVB Mistrzostw Świata z Polską, obrońcy tytułu Brazylia zmierzą się dzisiaj wieczorem w Łodzi z Rosją.

Zapowiedź

•    To będzie 11 mecz tych dwóch drużyn w mistrzostwach świata. Brazylia wygrała ostatnie trzy spotkania, już po rozpadzie Związku Radzieckiego.
•    Pierwsze siedem meczów wygrał Związek Radziecki, obecnie Rosja.
•    Ostatnie spotkanie miało miejsce 14 września i wygrała je Brazylia 3:1.
•    To będzie kolejna odsłona medalowej walki tych dwóch drużyn. W 1982 Związek Radziecki zdobył tytuł po wygranej w finale z Brazylią 3:0, a z kolei w 2002 to Canarinhos sięgnęli po złoto po walce w pięciu setach.
•    Te drużyny spotkały się też w finale Igrzysk Olimpijskich 2012. Wygrała Rosja 3:2.

Brazylia

•    Polska pokonała Brazylię 3:2 w ich ostatnim meczu i tym samym przerwała ich serię 13 zwycięstw z rzędu w mistrzostwach świata.
•    To była pierwsza porażka Brazylii od przegranej 3:0 z Bułgarią w drugiej rundzie mundialu 2010.
•    Mogą przegrać dwa mecze mistrzostw świata z rzędu po raz pierwszy od 1998 roku, kiedy przegrali w półfinale z Włochami, a potem w meczu o trzecie miejsce z Kubą.
•    Do tej pory Brazylia przegrała 199 setów w mistrzostwach świata.

Rosja

•    Seria 11 zwycięstw Rosjan z rzędu została przerwana przez ich następnych rywali, Brazylię w ubiegłą sobotę (1:3).
•    Rosja przegrała ostatnie trzy spotkania z Brazylią. Jeszcze nigdy nie przegrali czterech meczów z rzędu z tym samym przeciwnikiem. Trzy razy ulegli Czechosłowacji (1966-1974), Polsce (1970-1974) i Włochom (1994-2006).
Ostatni raz Rosjanie przegrali dwa kolejne mecze mistrzostw świata w 2010 roku.