Zwycięzcy Grupy B, Brazylia, zmierzą się z Bułgarią

Zapowiedź

•    Na 12 spotkań tych drużyn w mistrzostwach świata Brazylia wygrała siedem.
•    Wszystkie mecze z Bułgarią w mistrzostwach świata Brazylia wygrała 3:0 lub 3:1.
•    Ich ostatni mecz w mistrzostwach świata miał miejsce w 2010 roku, kiedy w trzech setach wygrała Bułgaria. Przed tym meczem trzy razy z rzędu królowała Brazylia.

Brazylia

•    Brazylia zajęła pierwsze miejsce w Grupie B wygrywając wszystkie pięć meczów i tym samym kontynuując serię dziewięciu zwycięstw z rzędu w mistrzostwach świata.
•    Brazylia ma szansę po raz czwarty w historii wygrać 10 meczów z rzędu.
•    Mogą wygrać 99 mecz w mistrzostwach świata.

Bułgaria

•    Bułgaria wygrała trzy z pięciu meczów w pierwszej fazie i zajęła trzecie miejsce w Grupie C, za Rosją i Kanadą.
•    Ostatnie dwa mecze zakończyły się w pięciu setach. Pierwszy wygrali, drugi przegrali. Mogą teraz przegrać drugi pięciosetowy mecz z rzędu, po raz drugi w historii turnieju po 2002 roku.
•    Ostatni i jedyny raz Bułgaria grała 3 pięciosetowe mecze z rzędu w 1962 roku, a wyniki to na przemian wygrana-przerana-wygrana.