Aktualności

Konferencja prasowa po meczu Francja - Iran

Kraków, Polska, 04-09-2014 - Reprezentacja Francji po zaciętym meczu pokonała drużynę Iranu 3:1. Po meczu powiedzieli:

Mir Saeid Marouflakrani, kapitan reprezentacji Iranu:

Gratulacje dla siatkarzy z Francji, pokazali dziś świetną siatkówę. My mieliśmy dużo problemów. Szwankowało przyjęcie i zagrywka. Te elemety gry wyglądały dużo gorzej niż podczas meczu z Włochami. Była szansa na wygranie czwartego seta, ale niestety nie udało się. Teraz skupiamy się na kolejnych spotkaniach.

Slobodan Kovac, kapitan reprezentacji Iranu:

Brawa dla Francji, grali lepiej od nas. My próbowaliśmy poprawić swój styl w czasie meczu, ale bezskutecznie. Źle weszliśmy w to spotkanie, mieliśmy problemy z odrobieniem strat. To jest bardzo silna grupa. Francja grała wspaniale przeciwko drużynie z Włoch, a dziś byli mocniejsi od nas.

Benjamin Toniutti, kapitan reprezentacji Francji:

Cieszę się ze zwycięstwa. Obawialiśmy się powtórki scenariusza z meczu z Włochami, bo łatwo wygraliśmy pierwszego seta, a drugą partię przegraliśmy. Ale tym raz graliśmy dobrze jako zespół i udało nam się utrzymać wysoki poziom przez cały mecz.

Laurent Tillie, trener reprezentacji Francji:

Jeśli chcemy odnosić sukcesy musimy grać na sto procent każdy mecz, każdy set, podbijać każdą piłkę. Iran to bardzo trudny przeciwnik, myślę, że są mocniejsi od nas, ale byliśmy dziś tak skupieni, że pokonaliśmy ich. Jestem bardzo zadowolony z postawy rozgrywającego, który wykonał fantastyczną pracę.