Pawłow: Nie ma łatwych przeciwników

Gdańsk, Polska, 03-09-2014. Rosja w niewiele ponad godzinę pokonała Egipt 3:0 (25:22, 25:15, 25:15). Tylko w pierwszym secie Egipcjanie byli w stanie nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem, w pozostałych byli wyraźnie słabsi.

– Nie ma łatwych meczów, to są w końcu Mistrzostwa Świata, każdy walczy z całych sił o jak najlepszy rezultat – podsumował Nikołaj Pawłow atakujący reprezentacji Rosji, który zdobył w meczu z Egiptem 11 punktów.

Na pytanie o szanse Rosji na złoty medal odpowiedział: - Jest to dopiero drugi mecz, więc ciężko wyrokować co do końcowego rezultatu. Póki co skupiamy się na najbliższym meczu, aby po raz kolejny nie stracić seta.

Mimo porażki zespół Egiptu nie załamuje się i zapowiada walkę w kolejnych spotkaniach. –Musimy skupić się na lepszej komunikacji i na wyeliminowaniu błędów, które niestety się nam zdarzają - zapowiedział kapitan reprezentacji Egiptu Saleh Youssef.