Iran blisko 50 wygranych setów; Rosja chce przerwać złą serię z Brazylią

Lozanna, Szwajcaria, 17-09-2014 – Zwycięstwo nad Niemcami dałoby Iranowi kolejne osiągnięcie, w postaci 50 wygranych setów w MŚ, a Rosjanie chcą przerwać pasmo niepowodzeń w meczach z Brazylią, w swoim pierwszym spotkaniu trzeciej rundy FIVB MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN POLSKA 2014.

Iran kontynuuje swój najlepszy w historii występ na mundialu - zaliczył już siedem zwycięstw i ma zagwarantowany finisz w najlepszej szóstce. Irańczycy przeskoczą co najmniej 13 miejsc w końcowej klasyfikacji w porównaniu z najlepszym jak dotąd 19. Miejscem w latach 1998 i 2010.

Niemcy zagrają swój drugi mecz trzeciej rundy. Pierwszy przegrali do zera z zespołem Francji we wtorek, 16 września. Wszystkie trzy przegrane spotkania Niemiec w tym turnieju to porażki 0:3. Jednocześnie Niemcy są ostatnią drużyną, która w tym turnieju nie rozegrała jeszcze tie-breaka.

Tymczasem seria 11 wygranych Sbornej została przerwana przez Brazylię w ostatnią sobotę. Ostatni raz Rosjanie przegrali dwa mecze MŚ z rzędu w 2010 roku. Przeciwnicy Rosji – Brazylia przegrali swój pierwszy mecz trzeciej rundy 2:3 na rzecz Polski, kończąc tym samym nieprzerwaną serię 13 zwycięskich spotkań.

Iran chce zaliczyć 50 wygranych setów w MŚ. Do tej pory ma ich na koncie 47. Niemcy i Iran spotkają się w meczu MŚ po raz pierwszy. Ich poprzednie dwa spotkania w Lidze Światowej 2014 skończyły się remisem – każdy z zespołów wygrał 3:0.

Rosja przegrała swoje ostatnie trzy spotkania z Brazylią, choć jeszcze nigdy nie zdarzyło się Sbornej przegrać cztery razy z rzędu z jednym przeciwnikiem. Trzy razy z rzędu przegrywali dotąd tylko z: Czechosłowacją, Polską i Włochami. To będzie 11 mecz tych drużyn w historii MŚ. Ostatnie spotkanie miało miejsce 16 września w II rundzie, a Brazylia wygrała je 3:1.